Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit - nejbezpečnější dodávka na světě?

Ford Transit Thief

Každé vozidlo může být ukradeno. Pro amatéry jiných věcí je to jen otázka času, než se ukončí jakýkoli druh zabezpečení. Můžeš ale účinně odradit zloděje? Musíme si vzpomenout na to, že zloděj může mít různé motivace - jeden bude záviset přísně na částech našeho vozu a druhý chce vybavení z dodávky (např. Nářadí nebo speciální vybavení).

Nejběžnějším řešením je alarm. Tovární alarmy kvůli jejich univerzálnosti nepředstavují pro zloděje velkou výzvu. Za zmínku stojí instalace ochrany autorských práv v menší společnosti, jejíž řešení ještě nejsou k dispozici ve velkém měřítku. Byl by pracovat souběžně s provozem budíku.
Alarmy nastavené v sítích dealerů jsou vytvořeny tak, aby každá autorizovaná služba v zemi a dokonce iv Evropě mohla takové zařízení opravit. Zloději znají svou činnost a vědí, jak zablokovat imobilizér. Čím je bezpečnost bezpečnější, tím větší je problém pro zločince.
Pamatovat! Samotný alarm není zárukou bezpečnosti! To je však krok v boji s precedentem zloděje.

Dalším řešením jsou sledovací zařízení, která využívají technologii GPS. Některá vozidla mají vysílače, které umožňují, aby bylo vozidlo umístěno ve vzdálenosti několika desítek kilometrů. Je však možné tyto typy řešení připojit samostatně. Nejlepší je zvolit neviditelné místo, na části, kterou demontáž trvá dlouhou dobu. Často zvoleným místem vysílače je podvozek vozidla.
Ford Transit Security

Věnujte pozornost tomu, kam zaparkujete! Více veřejného místa - větší riziko potenciálního zloděje. Ponecháte auto bez dozoru přes noc - podívejte se na kameru na parkovišti. Monitorování by mělo účinně odradit pachatele. V případě krádeže (nebo poškrábání auta) máme důkazy ve formě videa.

Nezapomeňte na pojištění automobilu. Tento náklad, který cyklicky napadá peněženky řidičů. Je také dobré zakoupit politiku automatického casco s možností ochrany proti krádeži. Jen ona zaručuje vrácení ekvivalentu vozidla nebo určitou částku peněz v případě krádeže.
Ford Transit Security


Věděli jste, že ...
Ford Transit mk 6 ukradne zázrak?
Zdá se, že s časem a vývojem nových technologií nám naše auta zajistila bezpečnost 21. století. Bloky řízení již existují pro tovární, digitální a elektronické zabezpečení automobilu. Ford Transit mk 6 se objevil na trhu v roce 2000. Je považován za jeden z nejbezpečnějších modelů v historii motorismu. Vyzval i zaměstnance společnosti Ford! Svou specifickou konstrukcí mohla výměna některých prvků trvat několik hodin!
Ford Transit mk6 měl ve vstřikovacím čerpadle a v zapalování imobilizér.
Přiřazení nového vstřikovacího čerpadla k dodávce bylo během programování zajištěno 30minutovou čekací dobou, během které muselo zůstat na motoru vozidlo.
Vstřikovací čerpadlo bylo připojeno přímo k řetězci vačkového hřídele stejně jako k pouzdru a bylo nahrazeno odbornou službou od 3 do 6 hodin. Modul samotný byl zaplaven pryskyřicí. Potenciální lupič by musel být vybaven speciálním počítačem, rozsáhlými znalostmi a bezpečností zavazadly ve formě několika hodin.
Ford Transit mk6

Nejlepším možným řešením pro případného zloděje bylo úplné vytažení vozidla na tažné vozidlo a jeho demontáž jinde. Taková demontáž potenciálního lupiče by trvala celý den, ne-li déle. Jednoduché tahání užitkového vozidla na odtahovém vozíku je úžasným způsobem, a to není žádný malý výkon (ačkoli tam byly takové případy).

Oběti kolapsu byly často majiteli dodávky! V případě zlomeného klíče nebyla možnost vypalování auta. Na klíčovém spínači umístěném na špičce klíče byl umístěn cigaretový imobilizér. Tableta měla individuální frekvenci (tam byly miliony), což znemožnilo začít s rozbitým nebo jiným klíčem. Jediným možným řešením bylo přizpůsobení nového klíče, který měl další časovou ochranu. V případě ukončení řízení - bylo nutné ji znovu spustit po uplynutí příslušné doby. Pro profesionály to bylo hodně práce a pro lupiče? Zabezpečení neprojít! Zvláště, že v počátečním období přizpůsobení nového klíče požadovaného PIN, který byl k dispozici pouze u služby Ford. Kromě toho bylo také nutné mít číslo čerpadla, které trvalo asi 3 hodiny.
Pamatovat! Zloděj nikdy nemá čas! Proto je ochrana času nejlepším možným řešením. Bohužel je to historický příběh.

Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: