Your browser does not support JavaScript!


ZIMA PŘICHÁZÍ! BÝT PŘIPRAVEN!

Velmi mnoho řidičů zapomíná na správné zajištění jejich auta od zimy. V důsledku toho se potýkají s problémy při spalování auta a dokonce i při vniknutí do vozidla. Dále jsou silnice plné soli, bláta, písku nebo sněhu, což výrazně zvyšuje nebezpečí pro naše milované vozy.Základní problém, s nímž bojuje zimní řidič, je problém spálení auta. Kde jsou jeho základy? Obvykle jsou hlavními viníky baterie (a její majitel). Skládá se z chemických elektrických článků, které pod vlivem nízké teploty ztrácejí svou schopnost dodávat elektřinu. Baterie je téměř ztráta kapacity. Například při 0 ° C baterie snižuje jeho kapacitu na 80% hodnoty, kterou měla při 25 ° C. V kritických případech může kapacita efektivní baterie dosáhnout nultých hodin. Pak nebudeme moci dodávat energii ani do vnitřního osvětlení kabiny. Pokud teploměry ukazují poklesy pod -20 ° C, kapacita baterie je podobná kapacitě baterie starého notebooku. Maximální proud, který jsme schopni stáhnout, je výrazně snížen.


Nejčastějším a nejúčinnějším postupem je převzetí baterie do teplé místnosti (nebo dalšího krytu). Může být nabíjen v okamžiku pomocí usměrňovače, ale to není nutné. Kromě toho nezapomeňte stisknout spojku během vypalování, abyste pomohli startéru. Musíte také mít na paměti, že většina zařízení na palubě našeho vozu potřebuje elektrickou energii pro jeho provoz a neustále jej spotřebuje - od světlometů, přes stěrače až po autoalarm. Některé zůstávají aktivní i po vyjmutí klíče a může být nutné před sezonou vyměnit. Nezapomeňte, že problémy s odpalováním vozu jsou signálem pro další diagnostiku specialistou.Mnoho lidí má problémy s mrazením dveří a zámků dveří a zavazadlového prostoru. Zabránění tomuto stavu věcí lze provést pomocí jakéhokoliv hydrofobního činidla (vysoušení vody). Měly by však být používány preventivně. Pokud se problémy této povahy opakují - pak stojí za to investovat do nových dílů nebo vysoce kvalitních náhrad. Z jeho strany můžeme dokonce mazat zámky a namazat těsnění pomocí glycerinu nebo vazelíny.


Skutkem je i mrznoucí stěrače. Po podzimu silného deště a vysokých stěračů odborníci doporučují výměnu stíracích lišt. Zvláště, že příští rok přijde zima, které nízké teploty a sněžení mohou ovlivnit jejich životnost. V zimě je na silnici písek a sůl, které pak přistávají na oknech našeho auta. Jsou škodlivé jak pro stěrače, tak pro samotné čelní sklo. Během tohoto období je důležité pravidelně čistit čelní sklo a pryžové prvky našich stěračů. Na zastávkách během velkého mrazu stojí za to zdvihnout stěrače. Před jízdou se vždy ujistěte, že stěrače stěračů nezmrznou do čelního skla, a to zejména po dlouhé zimní přestávce. Pokusy o spuštění těch matných, které se silně uvízly na stěrači, mohou způsobit například zapálení pojistky v jejich obvodu a ještě horší následky.Nejdůležitější je však nákup zimní kapaliny a brzdové kapaliny! Zimní ostřikovač je v zimě základním vybavením každého řidiče. Je to ten, kdo poskytuje komfort v obtížných podmínkách. Ujistěte se, že v nádrži kapaliny ostřikovače není kapalina s vysokou teplotou mrazu! Podobná záležitost se týká brzdové kapaliny. Jak všichni ví - v zimě je brzdová dráha rozšířena. To znamená, že jste zničili brzdové destičky a namáhali celý brzdový systém! Bez ohledu na to, zda jde o disk nebo buben! Ujistěte se, že hladina brzdové kapaliny zůstává na vysoké úrovni! Tyto položky si můžete objednat hned v našem obchodě!


Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: