Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit - Jak vybudovat Camper van?

Mnoho milovníků cestování sní o tom, že vytvoří vlastní karavan, který by mohl sloužit k dobývání celého světa. Omezený nákladový prostor vytváří neomezené možnosti bydlení. Jedna věc je dostačující pro provizorní matraci, ostatní doplňují auto s kuchyní a další si vytvářejí autonomní, nezávislé projekty.


Ford Transit - vlastní projekt nebo připravená konstrukce?


Většina lidí, kteří chtějí koupit / postavit dodávku, přivedou tento případ na finanční kritérium. Osobně připravený projekt je levnější řešení. Zvláště, že nemusíme dělat všechno v jednom okamžiku. Samostatná práce jistě přinese větší radost a lásku samotnému vozidlu. Provedení samotné rekonstrukce může také splnit vaše vlastní, konkrétní očekávání. Všechno je hezké ... tak proč by měl někdo zájem koupit kompletní motorhome? Když je někdo finančně nezávislý a nemá čas - pak raději půjde s řešením. Takový člověk si může být jist, že camperan bude vytvořen profesionály. To zaručuje stabilitu, poskytuje určitý komfort. Během vašeho DIY můžete udělat hodně škody, včetně nezvratných škod. Rozhodnutí by proto mělo záviset na individuálních možnostech a preferencích. Každé řešení má dobré a špatné strany! Pokud byste se však rozhodli změnit dodávku do motorového vozidla, máme pro Vás několik základních tipů.Ford Transit - Jak změnit van v motorovém domě?


1. Zvolte správnou verzi Transit van.

Prvním krokem by měla být volba správné verze užitkové dodávky Ford. Jak dobře víte, každá generace Transit van vypadá jinak. Výběr je třeba přizpůsobit Vašim potřebám a finančním možnostem. Nadšenci klasiky začnou hledat modely MK1 a MK2. Lidé, kteří potřebují více prostoru, si budou muset vybrat verzi s vysokou střechou Jumbo. Modely MK3 - MK5 by měly být nejlevnější. Nezapomeňte však, že hodně závisí na stavu motoru, stejně jako na samotném těle. Je snazší pracovat na skromném, dobře zachovaném modelu než na děravém sýru.


2. Navrhněte změny, které chcete provést!

Pokud již máte vozidlo Ford Transit, na kterém můžete pracovat, měli byste začít plánovat. Změřte povrch potenciální postele, zajistěte umístění základních věcí - samotné lůžko lze zavěsit ze stropu. V této fázi byste se měli rozhodnout, zda potřebujete jídelní kout, kolik skříní se vejde, zda se umyjí, prostor pro jízdní kola...


3. Akt!

V této fázi není nic jiného než podniknout kroky. Nezapomeňte, že každý váš pohyb omezuje vaše možnosti v budoucnu. Každý řezaný otvor v těle Transit, každý svařovaný prvek, sníží počet možných změn a změn. Jedním z prvních kroků může být správná izolace vašeho vozidla Transit a použití vhodných panelů uvnitř vozidla. V dalším kroku stojí za to umístit lůžko, aby zjistila, kolik skutečného prostoru je uvnitř. Nedělejte všechno najednou. Krok za krokem, po etapě, rozvinout svůj skvělý projekt. Po dokončení jednotlivých fází přestavby si vezměte své vozidlo na krátkou cestu. Zjistěte, jak nové prvky reagují na řízení - je něco vyžadováno více stabilizace nebo podpory? Měli byste také zvážit přenášení elektrických zásuvek do zadní části vozidla. Nezapomeňte, že je to váš individuální projekt. V tom můžete dát vše, co chcete. Z kamenné pece přes zlatou rybku do houpací sítě visel mezi kuchyňkou a ložnicí..


4. Cestujte!

Nejdůležitější etapa! Stačí se dostat do Ford Transit a vyrazit na silnici! Nemusíte čekat na dokončení celého projektu! Začněte s nejdůležitějšími věcmi, jděte na cestu a zkontrolujte, co vám nejvíce chybí. Pak se tento prvek zachází jako s dalším úkolem vašeho úžasného projektu. Pravdou je, že vždy bude něco opravit. Nemůžete se však ztratit v neustálých opravách a přestavbách, protože můžete zapomenout na hlavní cíl vašich akcí: ADVENTURE!

Nezapomeňte se také starat o technickou přípravu vozidla. Překonání velkého počtu kilometrů způsobuje přirozené opotřebení některých součástek, které jsou stále vyměňovány - palivové filtry, vzduchové filtry, brzdové destičky. Všechny tyto díly naleznete u Ford Transit van na našich webových stránkách! Na co čekáš? Postarejte se o své vlastní sny!


Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: