Your browser does not support JavaScript!


Top 5 dodávek na světě

Výrobci dodávek soutěží na mnoha úrovních. Někteří z nich chtějí vytvořit nejrychlejší auta na světě, zatímco jiní pracují na nejekologičtějších metodách systému řízení. První dodávka v historii byla vyrobena pod americkou značkou Dodge. Výrobci užitkových vozidel v současné době spolu soutěží o vývoj elektrických dodávek s velkým nákladovým prostorem. Dnes se zaměříme na porovnání prodejních údajů jednotlivých modelů dodávkových vozidel s názvy International Van Of The Year.


Co je nejlepší dodávkou, jakou kdy byl? TOP 5

5. Volkswagen Transporter
Název Mezinárodní dodávka roku: T4 - 1992, T5 - 2004, T6 - 2016
Prodáno: 12 milionů dodávek

Volkswagen Transporter T6


Vlajková loď modelu Volkswagen s jednoduchým názvem „Transpoter“ prodala po celém světě přes 12 milionů kopií. Toto je pravděpodobně nejprodávanější dodávka v historii. Mnoho lidí ji spojuje se stavebními týmy nebo služebními vozy, což zdůrazňuje její univerzálnost a odolnost. Tři následné generace Transporteru - T4, T5 a T6 získaly titul Mezinárodní dodávka roku.

4. Iveco Daily
Název Mezinárodní dodávka roku: 2000, 2015, 2018
Prodáno: přes 3 miliony kopií

Daily van from Iveco | 2020


Iveco Daily je kamion vyšší třídy vyráběný pod italskou značkou od roku 1978. Vyčnívá z konkurence díky široké škále přípustné nosnosti vozidel, dosahující až 5 tun. Italský výrobce vyvíjí vlastní technologická řešení v oblasti naftových energetických jednotek již od útlého věku. Úroveň prodeje a výroby Iveco Daily se v posledních letech výrazně zvýšila, což je zdůrazněno názvy mezinárodních dodávek roku 2015 a 2018. Díly Iveco Daily jsou velmi rozmanité, protože se často mění a upravují.

3. Fiat Ducato (Citroen Jumper, Peugeot Boxer)
Název Mezinárodní dodávka roku: 1994
Prodáno: 2,6 milionu vozidel

Fiat Ducato Motorhome


Proč jsme umístili Fiat Ducato na vyšší pozici než Iveco Daily navzdory horším „číslům“? Fiat Ducato je nejčastěji zvolenou základnou pro obytné automobily, která zcela dominuje tomuto segmentu trhu. Důvodem byly nízké ceny náhradních dílů a jednoduchá, osvědčená konstrukční řešení. Vozidla této značky jsou vybavena pouze dieselovými motory, mají dobrý koeficient odporu vzduchu a slouží stovkám tisíců cestujících z celého světa. Rovněž stojí za zmínku, že Citroen Jumper a Peugeot Boxer jsou založeny na stejných konstrukčních řešeních a prodávají se pod jinými značkami. Díly pro Fiat Ducato se tedy velmi často hodí i pro dodávky Peugeot a Citroen.

2. Ford E Series
Prodáno: 8,2 milionu vozidel

Ford E-Series Police New York


Ford E-series je přirozená posloupnost takových ikonických vozidel, jako je Ford Econoline / Club Wagon. Byl vyroben pro americký a kanadský trh v letech 1996–2014. V roce 2014 byl stažen z trhu, aby ustoupil svému evropskému bratrovi - Fordu Transit. Nicméně, to bylo široce používáno jednotkami veřejné služby takový jako policie, nemocnice a televize. Díky univerzálnosti a dobrým prodejním výsledkům se ocitl v mnoha filmech a dalších kulturních dílech.

1. Ford Transit
Název Mezinárodní dodávka roku: 2001, 2007
Prodáno: přes 8 milionů kopií

Transit Supervan 2


Ford Transit je prvkem popkultury a uctívání obyvatel mnoha zemí, zejména Velké Británie a Turecka. V posledních letech bylo na americký trh, kde je vozidlo nabízeno s vysokokapacitními energetickými jednotkami, také představeno pojmenování „Ford Transit“. Po celém světě najdete v každém městě alespoň jeden Ford Transit. Ford již uvedl na trh 8. generaci své ikonické dodávky a menších užitkových vozidel ze stejné rodiny (Custom, Connect, Courier). Jeho popularita, velké množství verzí, neustálý vývoj a význam pro popkulturu učinily Ford Transit na prvním místě v našem žebříčku.

Chtěli bychom zdůraznit, že toto je náš subjektivní názor podporovaný údaji o prodeji a počtem cen udělených konkrétním vozidlům.

Díly pro nejlepší dodávky


Zveme vás, abyste se seznámili s nabídkou našeho obchodu, kde najdete díly pro Ford Transit, Fiat Ducato, Iveco Daily, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Renault Master, Nissan NV400, Opel Movano, Ford Transit Custom a Ford Transit Connect, což je podle našeho názoru nejlepší dodávka v historii. Pouze ty nejlepší díly pro vaše nejlepší dodávky, autobusy a obytné automobily.


Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: