Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit - časté závady, co se nejčastěji porouchá?

Ford Transit je kultovní užitkový vůz s téměř 70letou historií. Bohužel nic netrvá věčně a doménou neživých věcí je jejich poruchovost, pomíjivost. Na karoserii vozidla se objevuje koroze a rez, zatímco motor časem ztrácí svůj výkon. V tomto textu si nastíníme nejčastější závady vozu Ford Transit. Jak se projevují? Jak opravit porouchaný Transit? Pamatujte, že čím dříve na poruchu dodávky zareagujete, tím lépe. Jedna porucha může vést k dalším poruchám. Často záleží na vás, jak dlouho bude vaše dodávka v provozu.

Ford Transit MK8 - nejčastější závady

- Vstřikovače motoru 2.0 EcoBlue, které vedou k častému zanášení filtru pevných částic DPF,
- porucha centrálního zamykání - některé dveře se po stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači nezavřou,
- odpadávání plastových částí karoserie, např. obložení podběhů kol Transit MK8,
- porucha smyčky imobilizéru (kroužek), která způsobuje, že palubní počítač nevidí klíč,
- nepříjemné vibrace volantu nebo celého vozidla obvykle ukazují na závadu některého z dílů: polštář převodovky, polštář motoru, poloosa Ford Transit.

Nezapomeňte však, že ke každému případu je třeba přistupovat individuálně. Někdy různé závady vyvolávají stejné příznaky. Ačkoli poškození uložení převodovky nebo hnacích hřídelů lze snadno ověřit svépomocí.


Ford Transit Awaria

Závady vozu Ford Transit 2000-2013

- chrastění motoru 2.2 TDCi při nízkých teplotách často souvisí s konstrukční závadou, kterou lze odstranit změnou nastavení v počítači,
- problémy s teplotou vzduchu vycházejícího ze sání obvykle znamenají vadný modul topení Ford Transit,
- kolísání volnoběhu může být příznakem vadného řetězového kola vačkového hřídele motoru 2.4 TDCi,
- netěsnost vstřikovačů je obvykle důsledkem poškozených destiček vstřikovačů, tato závada však může vést k vyhoření pístu ,
- mechanickému poškození zrcátek a karoserie vozu.

Proč Ford Transit 2.4 TDDI nestartuje?

Důvodů může být mnoho. Pokud vůz nenastartuje, doporučujeme provést diagnostiku a připojit jej k počítači. Mezi nejčastější závady, které způsobují, že Ford Transit nestartuje, patří vadný startér, vybitá baterie, shnilý kabelový svazek, vadný imobilizér, poškozené zapalovací svíčky. Obvykle se ukáže, že nejjednodušší podezření jsou pravdivá. Problémy s elektrickým systémem nebo startérem mohou způsobit vybití baterie.


Ford Transit MK3,MK4 a MK5 - jaké díly se často porouchávají?

- Vstřikovací čerpadlo LUKAS mechanici často nahrazují čerpadlem Bosch ,
- Základna palivového filtru u vozů Ford Transit 2.5D a 2.5 TD ,
- Korektor brzdné síly - nerovnoměrný nebo špatný brzdný účinek ,
- Podpěra hřídele - opotřebení pryžových dílů způsobující charakteristický hluk při jízdě a vibrace ,
- Hnací hřídel Ford Transit MK5 - klasika žánru u tohoto modelu.

Ford Transit MK2 opravit

Co můžete opravit na svém voze Transit MK2?

Nezapomeňte, že Ford Transit MK2 je starý model. Těžko zde hovořit o typických závadách, protože za 40 let se na vozidle mohlo porouchat prakticky vše. Koupit originální díly na trhu hraničí se zázrakem, přičemž ani náhradní díly pro tento model nejsou populární. Pokud si koupíte takovýto klasický model, musíte počítat s tím, že budete muset použít díly z jiných vozů nebo si je sami přestavět. Kromě prací na karoserii a obnově motoru se můžete rozhodnout také pro výměnu zrcátek. Odpružení klasického vozidla se výrazně zlepší, pokud si koupíte listové pružiny Ford Transit MK2 od renomovaného výrobce.


Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: