Your browser does not support JavaScript!


Jak připravit dodávku na zimu?

Zima může být skutečnou výzvou jak pro lidi, tak pro dodávky. Mrazivé teploty, posypané silnice a všudypřítomný sníh mají skutečný vliv na životnost našich vozidel. Staré rčení "prevence je lepší než léčba" dokonale odráží skutečnost, že bychom měli své dodávky na útrapy zimy připravit. Několik jednoduchých kroků nás může ušetřit zbytečného stresu. Jak připravit svou dodávku na zimu? Jaké díly pro dodávky je třeba pořídit s předstihem? Přečtěte si článek.

Postarejte se o brzdový systém

Brzdná dráha vozidla na zledovatělém a zasněženém povrchu vozovky se výrazně prodlužuje. Brzdná dráha je ovlivněna faktory, jako jsou např.
- stav pneumatik,
- kvalita a čistota brzd,
- správná reakce a viditelnost,
- typ povrchu vozovky, po které jedete.

Proto bychom měli zkontrolovat stav našeho brzdového systému dříve, než udeří první mráz. Neváhejte s výměnou starých součástí, protože mají reálný vliv na vaši bezpečnost i bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu. Brzdové destičky Ford Transit najdete v našem internetovém obchodě. Pro zákazníky jsme také připravili speciální sady originálních brzdových kotoučů a destiček šité na míru konkrétním verzím dodávek.

Objednejte si zimní kapalinu do ostřikovačů

Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak připravit svou dodávku na zimu, je zakoupit a vyměnit zimní kapalinu do ostřikovačů. Je určena pro práci při nízkých teplotách, takže nezamrzá. Zimní kapalina do ostřikovačů je užitečná jak z hlediska zlepšení viditelnosti, tak může pomoci rozmrazit zamrzlé čelní sklo. Vyplatí se koupit si náhradní láhev a vozit ji s sebou v zavazadlovém prostoru, abyste předešli jízdě se špinavým čelním sklem.
Ford Transit Sníh

Zlepšení viditelnosti - stěrače a osvětlení čelního skla

Zlepšení viditelnosti - stěrače a osvětlení čelního skla
Jednou z charakteristik zimy je, že se relativně dříve stmívá a nastává tma. S táním se také objevuje bláto smíchané se solí, které může na našich čelních sklech zanechat šmouhy. Proto je důležité dbát na dobrý stav stěračů čelního skla. Opotřebované stěrače pro ford transit neodvádějí účinně vodu a zanechávají šmouhy, což zhoršuje viditelnost a komfort jízdy. Výměna stíracích lišt je navíc snadná práce, kterou zvládne i začátečník.
Nejdůležitějším faktorem pro viditelnost na silnici je však osvětlení. Za účinná a dobře seřízená světla ve vozidle je zodpovědný každý řidič. Pokud tedy došlo k přepálení žárovky nebo poškození lampy - doporučujeme tyto součásti okamžitě vyměnit. Prasklý světlomet pro Ford Transit může být dále poškozen nízkými teplotami nebo solí na silnici. Takovou závadu bychom neměli podceňovat, protože nefunkční světlomet nás může náhle poškodit i během jízdy. Po kontrole světel vozidla je vhodné navštívit servis, kde je seřídí.

Problémy s nastartováním autobusu

V zimě je nejčastější situací, kdy dodávka nenastartuje. To může způsobit několik faktorů, nejčastěji slabá baterie, znečištěný palivový filtr ford transit, zamrzlé palivové potrubí, vypálené zapalovací svíčky a vadný alternátor. Vyplatí se zkontrolovat úroveň nabití baterie a napětí na svorkách při běžícím motoru. Vyhnete se tak případným nemilým překvapením.

Chladicí kapalina odpovídající ročnímu období

Chladicí kapalina v naší dodávce by měla být přizpůsobena venkovní teplotě. Nevhodná chladicí kapalina ford transit může vést i k mechanickému poškození bloku motoru. Z tohoto důvodu doporučujeme používat originální provozní kapaliny Ford, které jsou přizpůsobeny různým povětrnostním podmínkám. Na trhu jsou k dispozici také testy pro kontrolu bodu tuhnutí chladicí kapaliny. Chybný chladicí systém může vést k únikům a vážnému poškození dodávky v důsledku přehřátí motoru.
Ford Transit Zima

Nezapomeňte přezout na zimní pneumatiky

Když průměrná denní teplota klesne pod 7 °C, doporučuje se přezout z letních pneumatik na zimní. S výměnou pneumatik nečekejte na sníh nebo na poslední chvíli, protože tehdy jsou autoservisy přeplněné. Výměna pneumatik je také ideální příležitostí k seřízení kol a kontrole stavu čepů a matic kol. Matice kol Ford Transit jsou tak levné, že se vyplatí koupit jich několik navíc. Právě díky kolovým maticím jsou kola našeho vozidla řádně připevněna k náboji.

Příprava dodávky na zimu - shrnutí

Do tohoto článku jsme zařadili nejdůležitější tipy, jak připravit dodávku na zimu. Doporučujeme předejít poškození, které by mohlo vaše vozidlo na několik týdnů znehybnit. Jako praktický tip se také vyplatí vyzbrojit se mazivem, rozmrazovačem zámků a speciálním přípravkem na těsnění. Zamrzlý zámek u dodávky, která nemá centrální zamykání, může být skutečným problémem. Závady jsou také vystaveny mrazu a měly by být promazány vhodným přípravkem. Nenechte se zaskočit zimou a nezapomeňte, že potřebné díly pro váš Ford Transit a další dodávky najdete v našem internetovém obchodě.

Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: