Your browser does not support JavaScript!


Čas je hlavním nepřítelem VAŠE Ford Transit!

Denní údržba prodlužuje životnost vozu. Ale co když poněkud opomíjené tento aspekt, nebo hodně času uplynulo od poslední kontroly? Nedivte se - postarat se o bezpečnost a pohodlí, kontrola aktuální stav vašeho vozu. Kde bych měl začít?

MOTOROVÝ OLEJ


MOTOROVÝ OLEJ

Motorový olej je klíčovým prvkem v řádném fungování pohonné jednotky. To snižuje tření mezi připojených komponent a vlastností chlazení. S odstupem času - motorový olej začíná ztrácet své vlastnosti. Je podroben teplotním změnám, lapače nečistot a kovové špony z složek opotřebení.

Když je potřeba vyměnit olej?
Zkušenost ukazuje, průběhy od 10 000 do 20 000 km (v závislosti na oleji).
Při výměně oleje, měli bychom také investovat do nového olejového filtru.

Rozvodový řemen


Změna rozvodový řemen je funkce, která čeká - dříve či později - téměř každý majitel auta se spalovacím motorem. Výměna načasování musí být rovněž provedena po koupi ojetého vozu - nevěřím, že prodávající je zajistit, aby to udělal před měsícem.

BRZDOVÉ DESTIČKY


BRZDOVÉ DESTIČKY

Je obtížné přesně určit, co mnoho kilometrů by měla nahradit brzdové destičky. Hodně záleží na tom, jak je vůz používán. Není-li žádné příznaky - změna každých 30 000 až 50 000 km, brzdové kotouče mohou být uvedeny jako druhý náhradní bloky.

VZDUCHOVÝ FILTR

Zanesený vzduchový filtr může zvýšit spotřebu paliva a ztrátu energie. Zanedbává tento prvek může mít negativní vliv na válců motoru a pístů. Nejbezpečnější způsob je nahradit ji každých 15 000 km nebo každý rok. Tato operace může být připojen k výměně oleje a olejového filtru. Filtr ucpává rychle, pokud budete jezdit převážně po městě a na místech s vysokou prachu.

PALIVOVÝ FILTR

PALIVOVÝ FILTR

Jejím cílem je vyčistit palivo. Diesel je mnohem nebezpečnější než benzín z důvodu konstrukčních řešení - vysokotlaké vstřikovací zařízení. Většinou v napájecích systémů zážehových motorů používá pouze pletivo ochranné filtry a malé papírové filtry zapojené. Je to charakteristický relativně vysokou životností. Přiměřenost čištění paliva závisí na druhu papíru. Nahradit na hřišti beetwen 15 000 až 50 000 km.

Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: