Your browser does not support JavaScript!


Ford Tourneo Connect 2023 - dvojče VW Caddy?

Automobilový průmysl se řídí vlastními pravidly. Nekompromisní rivalita stále častěji ustupuje spolupráci různého typu. Modely Fiat Ducato, Peugeot Boxer a Citroen Jumper jsou již řadu let dvojčaty. V tomto článku se budeme zabývat netradičním kombíkem Ford Tourneo Connect 2023. Na první pohled připomíná své německé dvojče, Volkswagen Caddy. Mají však tato vozidla mezi sebou nějaké rozdíly? V tomto článku se blíže podíváme na oba modely, jejich vlastnosti a zvážíme, zda je Tourneo Connect 2023 dvojčetem VW Caddy ve všech ohledech.
Tourneo Connect 2023

Ford Tourneo Connect 2023 - Všestrannost a rozmanitost

Začněme obecnými vlastnostmi Fordu Tourneo Connect 2023. Tento model je dostatečně velký na to, aby snadno zvládl přepravní povinnosti i těch nejnáročnějších uživatelů. Zároveň je dostatečně flexibilní, aby úspěšně uspokojil potřeby celé rodiny. Ford Tourneo Connect 2023 se vyznačuje dynamickým designem, promyšleným interiérem a širokou nabídkou moderních, plně digitálních prvků. K dispozici jsou 5 i 7místné modely s krátkým nebo dlouhým rozvorem, které nabízejí mimořádně atraktivní zavazadlový prostor. Právě díky této rozmanitosti může být Ford Tourneo Connect 2023 ideálním řešením pro velké rodiny i podnikatele, kteří potřebují velkoprostorový vůz. Nezapomeňte, že Transit Connect a Tourneo Connect současné generace jsou dva zcela odlišné vozy. Technické údaje modelu Tourneo Connect 2023 najdete na našich webových stránkách.
Tourneo Connect 2023

Pohon a design - Jedinečné vlastnosti modelu Tourneo Connect 2023

Jedním z nejdůležitějších aspektů, které je třeba vzít v úvahu, je rozmanitost motorů dostupných ve Fordu Tourneo Connect 2023. Tento model nabízí široký výběr účinných pohonných jednotek, včetně benzinových motorů EcoBoost a vznětových motorů EcoBlue, které jsou k dispozici se 6 nebo 7stupňovou manuální nebo automatickou převodovkou. Tato řešení zaručují nižší spotřebu paliva a vynikající flexibilitu při jízdě ve městě i mimo něj. Co se týče vzhledu, Ford Tourneo Connect 2023 sice vychází z německého designu, ale není kopií Volkswagenu Caddy 1:1. Vůz se tak může pochlubit zajímavým designem. Zejména zepředu se oba modely liší - Tourneo Connect má zcela jiná světla, mřížku chladiče, nárazník a změnila se dokonce i kapota a podběhy kol.

Je Ford Tourneo Connect 2023 dvojčetem VW Caddy?

Vraťme se nyní k otázce, kterou jsme si položili na začátku: je Ford Tourneo Connect 2023 dvojčetem VW Caddy? Při pohledu na rozdíly mezi oběma modely, a to jak z hlediska vnějšího designu, tak dostupných pohonných jednotek, se zdá, že nikoli. Navzdory podobnostem, které vyplývají ze skutečnosti, že oba modely jsou vyráběny na stejné platformě MQB v polské továrně Volkswagenu nedaleko Poznaně, má Tourneo Connect svůj vlastní jedinečný charakter a řešení, která jej od Caddy odlišují. Ačkoli jsou tedy oba modely svým způsobem "příbuzné", Ford Tourneo Connect 2023 má svou vlastní osobitou identitu a není stoprocentním dvojčetem modelu Volkswagen Caddy. Náš obchod nabízí rozsáhlý sortiment automobilů, včetně dílů pro ford transit.
Ford Tourneo Connect 2023

Bezpečnost a pohodlí ve voze Ford kombi

Bezpečnost je jedním z klíčových aspektů, na které se potenciální kupující při výběru nového vozu zaměřují. Ford Tourneo Connect 2023 není výjimkou - tento model je vybaven nejmodernějšími bezpečnostními systémy, které pomáhají chránit řidiče i cestující. Za zmínku stojí systémy jako ABS, ESP, ale také kontrola trakce a parkovací asistent. Vůz je navíc vybaven četnými airbagy, stejně jako systémem sledování mrtvého úhlu a systémem upozornění na změnu jízdního pruhu. Všechny tyto prvky zajišťují, že Ford Tourneo Connect 2023 je jedním z nejbezpečnějších vozů ve své třídě.

Kromě bezpečnosti je dalším klíčovým faktorem, který rozhodně ovlivňuje uživatelský zážitek, jízdní komfort. Ford Tourneo Connect 2023 nabízí komfort na nejvyšší úrovni. Pohodlná sedadla, dostatek prostoru pro cestující, kvalitní materiály výbavy a vyvážené odpružení zajišťují příjemnou a plynulou jízdu. Dále je tu bohatá standardní výbava, která zahrnuje klimatizaci, multimediální systém s dotykovou obrazovkou a mnoho dalších prvků, díky nimž je jízda s Fordem Tourneo Connect 2023 potěšením. Mohl by vás také zajímat nový Ford Transit Custom 2023.
Tourneo Connect 2023

Shrnutí - rozdíly a podobnosti

Souhrnně lze říci, že Ford Tourneo Connect 2023 i Volkswagen Caddy, přestože jsou vyráběny na stejné platformě, mají své vlastní jedinečné vlastnosti, které je odlišují. Tourneo Connect 2023 vyniká rozmanitostí pohonných jednotek, prostorností a všestranností, zatímco Volkswagen Caddy zaujme spolehlivostí, kvalitou provedení a elegantním designem. Je však třeba mít na paměti, že konečný výběr závisí na individuálních preferencích a potřebách každého uživatele. Díky široké nabídce motorů, flexibilitě a prostornosti se jedná o model, který bude dobře fungovat v různých podmínkách a pro různé skupiny uživatelů. Ať už hledáte vůz pro velkou rodinu, nebo potřebujete vozidlo pro pracovní úkoly, Ford Tourneo Connect 2023 stojí za zvážení. Nezapomeňte, že v našem internetovém obchodě můžete zakoupit díly na dodávku.

Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: