Your browser does not support JavaScript!


TOP5 neobvyklých dodávek Ford Transit

Vítejte v našem neobvyklém přehledu nejneobvyklejších vozů Ford Transit na světě. Letos uplynulo 59 let od chvíle, kdy z výrobního závodu vyjel první Ford Transit MK1. Od té doby urazila tato ikonická dodávka velmi dlouhou cestu. Změnily se verze motorů i dostupná výbava vozu. Mnohokrát se změnil i design dodávky jako celku a na trhu se objevily i menší podmodely Transitu - Custom, Connect a Courier. Co zůstalo nezměněno, je velká fantazie majitelů dodávek, která vyústila v neobvyklé designy, jež jsou titulními postavami tohoto článku. Žádné další prodlužování, jen se připoutejte a pusťte se do našeho článku!

1. Ford Transit DriftBus

Náš žebříček otevírá dodávka, která je našemu srdci nejbližší. Je to Ford Transit DriftBus s výkonným motorem V8 z BMW M5. Výkon motoru je šílených 440 koní, což v kombinaci se šestistupňovou převodovkou ZF (od BMW), odpružením Bilstein a brzdami Wilwood vytváří skutečně výbušnou směs. Naše společnost se aktivně podílela na konstrukci tohoto vozu a následných testech nábojů, o kterých si můžete přečíst více zde: Trateo testy. Ford Transit vytvořený pro driftování byl použit na mnoha motoristických akcích, kde mohli automobiloví nadšenci obdivovat tuto unikátní konstrukci!
Transit Drift Bus  Transit V8 BMW M5

2. Ford Transit Hovervan

Další vůz byl postaven pro populární pořad Top Gear. Předpoklad byl jednoduchý: vytvořit vozidlo, které by se dokázalo pohybovat po vodě během povodní. První návrh se ukázal jako neúspěšný. Protagonisté televizního pořadu však nepolevili a vytvořili druhý návrh, který byl poháněn motorem o výkonu 600 koní. Vozidlo se dokázalo udržet na vodě, bylo však velmi obtížné ovládat jeho "dráhu". Doporučujeme všem nadšencům Fordu Transit, aby se na tento díl podívali. A nezapomeňte, že v našem internetovém obchodě si můžete zakoupit také díly na Ford Transit.
Transit Hovervan  Ford Transit Hovervan height=

3. Ford Transit XXL

Tato upravená verze Transitu MK7 byla navržena a postavena v anglickém designovém centru. Vozidlo bylo upraveno pro pohodlnou přepravu 7 cestujících (a 1 řidiče). Nejzajímavější jsou zde samozřejmě rozměry. Ford Transit XXL je dlouhý 740 cm a jeho rozvor činí 590 cm. Vozidlo je vybaveno základním motorem - turbodieselem o objemu 2,2 l. Co říkáte na tak neobvyklý design? Pokud vás zajímá, jak se model XXL liší od standardní verze, určitě se podívejte na stránku rozměry ford transit mk7.
Transit XXL height=   Ford Transit XXL height=

4. Vlak Ford Transit

V článku jsme si již představili Ford Transit pro jízdu side-by-side, nebo alespoň plovoucí hovervan. Nyní je čas podívat se na neobvyklé konstrukce z Rumunska, konkrétně na dodávky přestavěné na vlaky. Původně se jednalo o úzkou, výklenkovou železniční trať, která sloužila k přepravě dřeva. Dnes je především turistickou atrakcí, která umožňuje přístup do těžko přístupného pohoří rumunských Karpat.
Ford Transit Romania  Ford Transit Train

5. Šestikolový Ford Transit

Na jednom z populárních aukčních portálů jsme nedávno narazili na neobvyklou nabídku prodeje. Inzerát pocházel z Velké Británie, kde se jistý nadšenec do Fordu rozhodl postavit šestikolovou verzi dodávky. Vozidlo prošlo ve Velké Británii potřebnými technickými testy a bylo schváleno. Nejedná se však o jediný šestikolový Transit na světě. Níže najdete také obrázek obytné dodávky, která také jezdí na 6 kolech! Tato 6kolová vozidla si přímo říkají o odpovídající 15" kryt náboje pro Ford Transit!!

Ford Transit 6 kół   6-kołowy Transit
Co si myslíte o zobrazených návrzích? Je to další důkaz, že Ford Transit zůstává jednou z nejikoničtějších dodávek na světě. Žádná jiná dodávka se nevyrábí v takovém množství neobvyklých verzí. Nejlepším důkazem toho je skutečnost, že jsme v článku ani nezmínili design Ford Transit SuperVan, který nedávno dosáhl své čtvrté generace!

Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: