Your browser does not support JavaScript!


Technologie, které lze nalézt v vá Ford,
o které ani nevědí!

Ford Transit je jedním z nejoblíbenějších komerčních vozů na evropském a americkém trhu. Jeho současná stavba se skládá dlouholeté zkušenosti a desítky technologií, o které nemají ponětí.


Rozsah zařízení začíná s Adaptive Cruise Control (ACC). Jedná se o systém regulace otáček, který sleduje silnici před sebou. ACC udržuje konstantní rychlost a dostatečnou vzdálenost od vozidla v cestě před naším vozem.


Ford Transit - Radar - Pedestrian Detecion


Dalším prvkem je moderní asistence řidiče. Zvláštní pozornost si zaslouží systém pro stabilizaci vozidla při bočním větru (Side Wind Stabilisation). Systém monitoruje senzory 100krát za sekundu, a v případě zjištění poryv, pečlivě aplikuje brzdy na jedné straně na pomoc pobyt s ovladači do pruhu. Průlom v oblasti bezpečí je systém řešení kolizí (Pre-Collision Assist) s pěších detekčních function.These technologie jsou založeny na systému radarů a kamer, které umožňují rozpoznání dopravních značek.


Podívejte se na možnosti detekce chodců v animaci:


Rozpoznávání chodců - Ford Transit


Další vylepšení se týkají zlepšení bezpečnosti silničního provozu. Zlepšený systém elektronické kontroly stability ESC byl aktualizován s Curve Control (automatické, jemně brzdění během akutní vstupu do zatáčky) a Roll řízení stability (zajišťuje stabilitu a zabraňuje převrácení vozu nebo jeho převrácení).


Následné změny jsou spojeny s elektronickým, jmenovitě systém SYNC 2. To nahradilo dříve používané technologie synchronizace, která je průkopníkem v bezdotykový, voice-to-použití telefonních hovorů, zpráv a MP3 přehrávače. Již první verze byla vybavena funkcí nouzového volání (Emergency Assist), který automaticky spojuje s pohotovostními službami, když dojde k nehodě. Systém přenáší GPS souřadnic z vozidla a umožňuje hovořit s řidičem. SYNC 2 je vybaven novým barevným displejem 6 palců ve vysokém rozlišení a hlasové ovládání navigace nebo mobilního telefonu.Ford Transit - Sync 2

SYNC 2 v Ford Transit mk7


               

SYNC 3 - Ford Transit

Panel nové SYNC 3Ale to není více než o novinkách! Po úspěchu systému SYNC 2, Ford nestojí na vavřínech, a pokusil se provést úpravy s cílem zlepšit Thier produktu. Jsme neměli dlouho čekat na výsledky, protože v únoru 2016 let - SYNC 3 premiéru. Největší změna? Osvěžení, více intuitivní rozhraní. Zvětšená tlačítka, zjednodušení přístupu k informacím. SYNC 3 je cca. 10krát účinnější než SYNC 2. Bez ohledu na to, zda používáte dotykové obrazovky nebo hlasové příkazy - všechny běhy velmi hladce.


Také, to vše naznačuje, že v blízké budoucnosti budou moci objednat šestistupňovou automatickou převodovku na místě šestistupňovou manuální převodovkou. Mezi další změny patří uživateli Ford Transit Custom Kombi. Pro Thier Bude k dispozici nové vzduchové odpružení vzadu.


Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: