Your browser does not support JavaScript!


Historie vozu Ford Transit

Ford Transit - užitkové vozidlo vyrobené od roku 1953, které patří do třídy lehkých užitkových vozidel (LCV). Ford Transit je k dispozici v mnoha různých verzích karoserie, nejoblíbenější z nich je nákladní vůz a osobní vůz později pojmenovaný Tourneo. Ford Transit je třetí nejprodávanější dodávkou na světě. Prozatím bylo vyrobeno a prodáno přes 8 000 000 dodávek Ford Transit.

První generace Ford Transit se jmenovala Ford Taunus Transit a původně byla nabízena pouze v západní Evropě a Austrálii. Na konci 20. století však byly dodávky Ford Transit prodány téměř po celém světě s výjimkou Severní Ameriky. Ford Transit zahájil expanzi na severoamerický trh v roce 2013 vytvořením osmé generace této dodávky. V roce 2015 Ford Transit oficiálně nahradil Ford E-Series.

Ford Transit je více než čtyřicet let nejprodávanějším užitkovým vozem v Evropě. Po uvedení nového modelu na trh se americký Ford Transit rychle ukázal jako nejprodávanější užitkové vozidlo ve Spojených státech. V USA poskytuje Ford Transit 57% podílu Fordu na trhu užitkových vozidel. Díly Ford Transit se vyrábějí v Turecku, Číně a dokonce i v Polsku.

Ford Transit je také několikrát vítězem Van of the Year (2001, 2007) a ve svých menších verzích Transit Custom a Transit Connect také získal titul Van of the Year v roce 2013 a 2014.

Ford Transit Modele
(fot: Ford Great Britain)


Historie vozu Ford Transit - vyberte model


Taunus Transit Transit MK1 Transit MK2 Transit MK3 Transit MK4 Transit MK5 Transit MK6 Transit MK7 Transit MK8 Transit MK9


Přečtěte si další Ford Taunus ->
 
Uveďte klíčové slovo
Pokročilé vyhledávání
Transit Center in Europe